Interwencja w sprawie hodowli na Dębosznicy

Jak donosi Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu, w poniedziałek20 maja jego przedstawiciele interweniowali w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w sprawie hodowli pstrągów na Dębosznicy:

"Tego samego dnia grupa składająca się ze strażników SSR, działających przy naszym kole i członków zarządu koła dokonała wizytacji jazu, wlotu i wypływu pobieranej tam wody. Właściciel zaprosił nas na teren obiektu i pokazał zakres wykonywanych prac.

Od właściciela obiektu dowiedzieliśmy się również, że po obserwacji ryb wszystko wskazuje na wystąpienie w jego hodowli choroby zakaźnej VHS, czyli wirusowej posocznicy krwotocznej ryb łososiowatych. Najbardziej wrażliwy na VHS jest pstrąg tęczowy, potem pstrąg potokowy i pstrąg źródlany. Wrażliwe są też szczupak, lipień, dorsz, łosoś, flądra. Tym bardziej dziwi niepodjęcie żadnych kroków w celu wyeliminowania ryzyka przeniesienia wirusa poza hodowlę. Są tam baseny z rybami przygotowanymi do sprzedaży. O sprawie poinformowaliśmy okręgowego ichtiologa
".Koło Miejskie PZW nr 17 w Kołobrzegu

Oceń artykuł: 
0
Brak ocen
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Kategoria: 
Rzeka: