Kłusownicy dorzecza Regi strzeżcie się!

Społeczna Straż Rybacka nad Regą, dzięki inwencji i sprawnemu działaniu Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi (TMRR), pozyskała nowy oręż w walce z kłusownictwem. Są to zakupione ze składek oraz darowizn nowoczesne minikamery oraz fotopułapki pracujące w  podczerwieni  i połączone "on line" z centrum dowodzenia. Dostęp do przekazu będzie miała także policja oraz inne odpowiedzialne służby.

Urządzenia są tak dyskretne, że zainstalować można je wszędzie, jednocześnie tak czułe, że noc i niepogoda, to żaden problem w rozpoznaniu na zdjęciach przestępców, nawet zamaskowanych. Zakupione modele sprawdzone zostały z powodzeniem m.in. w Lasach Państwowych oraz służbach specjalnych. Czekamy na relacje i efekty w walce z kłusownictwem ryb łsosiowatych w dorzeczu Regi.

W ten sposób walka z kłusownictwem nabiera nowych wymiarów. Przy powoli, ale stale rosnącej społecznej dezaprobacie dla procederu kłusownictwa i determinacji sądów w orzekaniu kar, nie wróży to dobrze osobom go uprawiającym. Być może w niedługim czasie doczekamy się marginalizacji zjawiska do stanu incydentalnego, czego bardzo byśmy sobie życzyli.

Wielkie podziękowania i gratulacje dla naszego kolegi, prezesa TMRR Andrzeja Laszuka, jego ekipie oraz darczyńcom. Jednocześnie przekazujemy apel prezesa:

"Koledzy, sprzęt to nie wszystko. Potrzebni są ludzie do pracy w terenie!
Zapraszamy wszystkich chętnych."
Kontakt z nami na naszej stronie www.tmrr.pl.

W imieniu redakcji portalu i jego czytelników życzymy powodzenia oraz dalszych, równie udanych inicjatyw.


 
Oceń artykuł: 
0
Brak ocen
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Kategoria: 
Rzeka: 
Miejscowość: 
Autor: