Przyłapani na gorącym uczynku

Jak donosi Kołobrzeski Serwis Informacyjny, 5 grudnia strażnicy graniczni i gminni z Dygowa zatrzymali w miejscowości Pyszka 3 kłusowników przy zastawionej w Parsęcie sieci. Są to mieszkańcy gminy Dygowo w wieku od 21 do 34 lat. Zatrzymani przyznali się do winy. W trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania ujawniono sprzęt do nielegalnego pozyskiwania ryb w postaci około 30 m sieci rybackich oraz osprzętu do połowu ryb prądem. Zatrzymani zostali przekazani policji, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
link do artykułu
Od redakcji:
Jak widać na zamieszczonej fotografii, zatrzymania dokonano w dzień. Znając dobrze topografię tego terenu możemy przypuszczać, że sieć zastawiona była w pobliżu zabudowań, na umocnionym łuku rzeki powyżej progu - Parsęta na tym odcinku jest szeroka, płytka i nie ma tam zbyt wielu dobrych dla "siatkarzy" miejsc. Nasuwa się pytanie: co dzieje się nad rzeką w nocy i w miejscach bardziej odludnych, skoro poczucie bezkarności jest tak wielkie, że pozwala uprawiać ten nielegalny proceder w biały dzień, niemal pod oknami okolicznych mieszkańców? Bezmyślność i brak ostrożności zatrzymanych kłusowników dobrze puentuje następujący komentarz pod artykułem: "bo kłusować trzeba umieć", podpisane: "kłusol".

Nawiasem mówiąc - od lapidarnej, uspokajającej społeczeństwo informacji, że "służby działają", znacznie ciekawsze i wnoszące więcej informacji są właśnie komentarze pod artykułem. Można tam na przykład znaleźć personalne wskazówki: "czyżby to bracia Sz. z MIECHĘCINA" (znajomy) oraz "Badyl i spółka haa" (kkkkkrrr), dowiedzieć się jakie jest podłoże społeczne i ekonomiczne kłusownictwa, jaki jest stosunek społeczeństwa do tego procederu, poznać też szereg egzystencjalnych rozważań. Polecamy komentarze.

 
Oceń artykuł: 
4.333335
Average: 4.3 (3 votes)
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Rzeka: 
Miejscowość: